Get Adobe Flash player

Kredyt hipoteczny kalkulator

Każdy kto zamierza zaciągnąć kredyt hipoteczny miał lub będzie mieć styczność z kalkulatorem kredytowym. Kredyt hipoteczny kalkulator służy do szybkiego i prostego obliczenia zdolności kredytowej oraz przyszłych rat.


Kredyty mieszkaniowe w euro, nie cieszą się już takim dużym powodzeniem jak to miało miejsce w roku 2010. Mają na to wpływ dwie rzeczy: wzrost popularności programu Rodzina na swoim,  oraz wydana w zeszłym roku przez Komisję Nadzoru Finansowego Rekomendacja T.

Program Rodzina na swoim, pozwala na uzyskanie dopłat do odsetek w wysokości do 50%, natomiast rekomendacja T mówi że kredytobiorca o średnich dochodach może przeznaczyć na spłatę kredytu hipotecznego do 50% swojego wynagrodzenia netto, natomiast u lepiej zarabiających – rata kredytu hipotecznego może wynosić do 65% wynagrodzenia netto.

Zdolność kredytowa dla kredytu mieszkaniowego w walucie obcej jest obliczana tak jakby kredytobiorca ubiegał się o kredyt hipoteczny w PLN o wartości podwyższonej o 20%.

Powyższe obostrzenia sprawiają, że aby dostać tani kredyt hipoteczny w walucie obcej takiej jak euro, trzeba uzyskiwać o wiele wyższe dochody aniżeli w przypadku kredytów hipotecznych w PLN.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *