Get Adobe Flash player

Kredyt hipoteczny kalkulator

Każdy kto zamierza zaciągnąć kredyt hipoteczny miał lub będzie mieć styczność z kalkulatorem kredytowym. Kredyt hipoteczny kalkulator służy do szybkiego i prostego obliczenia zdolności kredytowej oraz przyszłych rat.

Czy choroba ma jakiś wpływ na zdolność kredytową ? Czy bank może odmówić nam udzielenia kredyty gdy dowie się o naszej chorobie ?

Można powiedzieć że choroba nie ma wpływy na naszą zdolność kredytową, chociaż znanych jest mi kilka przypadków gdzie tak się stało. O ile w przypadkach gdzie przyszły kredytobiorca okazał się mieć chorobę nieuleczalną jestem w stanie zrozumieć bank, ale ostatnio spotkałem się z sytuacją gdzie bank odmówił udzielenia kredytu kobiecie cierpiącej na choroby płuc.

Choroby płuc

Choroby płuc

Sugerowałem jej aby pozwała ten bank i domagała się odszkodowania, ale ostatecznie skończyło się tym że wzięła kredyt w innym banku. Czy taka choroba jak choroby płuc, będące chorobą pulmonologiczną,może mieć wpływ na naszą decyzję kredytową ? O zdanie spytaliśmy specjalistę p. Monikę Ratajczyk pracującą w jednym z największych banków w Polsce. Bank teoretycznie może odmówić udzielenia kredytu każdej osobie, bez podania przyczyny, jednak o takiej przyczynie słyszę po raz pierwszy w mojej 25-letniej historii pracy.

Dodam tylko że już coraz banków podczas badania zdolności kredytowej pyta się swoich przyszłych klientów o ich stan zdrowia – czy jest to fair ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *