Get Adobe Flash player

Kredyt hipoteczny kalkulator

Każdy kto zamierza zaciągnąć kredyt hipoteczny miał lub będzie mieć styczność z kalkulatorem kredytowym. Kredyt hipoteczny kalkulator służy do szybkiego i prostego obliczenia zdolności kredytowej oraz przyszłych rat.

Kredyt mieszkaniowy jest pewnego rodzaju kredytem hipotecznym, przeznaczonym na zakup, budowę mieszkania albo domu. Nieruchomość może być nowa (kupiona na rynku pierwotnym) lub też używana (kupiona na rynku wtórnym).

Bardzo często pojęcie kredyt mieszkaniowy uogólnia się i traktuje jako równoznaczne ze sformułowaniem kredyt hipoteczny. Nie jest to jednak do końca prawda, ponieważ pod sformułowaniem kredyt hipoteczny poza zakupem nieruchomości mieszkalnej, może się kryć także kupno działki (rolnej, budowlanej, pastwiska, siedliska, rekreacyjnej, itp), remont, rozbudowa nieruchomości, przebudowę nieruchomości, konsolidację, czyli złączenie w jedną, niżej oprocentowaną ratę, czy też na inny dowolny cel.

Jednak cechą wspólną tych kredytów (kredyt mieszkaniowy i kredyt hipoteczny) jest to, że banki przy ich udzielaniu zabezpieczają się na hipotece nieruchomości. Daje to duże korzyści, ponieważ skutkuje niższym ryzykiem banku,a  co za tym idzie najniższym oprocentowaniem spośród kredytów dostępnych na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *